Oleg Pashinin: biografie

Oleg Pashinin - fotbalist celebru, care a devenit faimos ca mijlocaș în Moscova „Locomotiva“. A jucat pentru echipa națională de Uzbekistan.

La inceputul carierei sale

Oleg Pashinin născut 12 septembrie 1974 în satul regiunea Degtyanka Tambov. Primele succese au aratat la nivel regional, atunci când a devenit clar că, în acest sport se poate realiza o mulțime, sa mutat la Moscova, în sistemul de capital „Locomotiva“.

Din 1992, jucatorul, „cale ferată“. Ca parte a acestui club de debut în prima liga a primului campionat rus. În primul sezon, „Lokomotiv“ a avut loc al doilea în etapa preliminară, a făcut drumul lor spre finala.

În lupta pentru medalii echipa de tineri Yuri Semin a arătat un joc luminos și spectaculos. în vârstă de 18 de ani, Oleg Pashinin - fotbal, chiar în acel moment arată un joc matur în mijloc, în curând a devenit unul din echipa principal mijloc. Cu toate acestea, nu a fost posibil să se ajungă la medaliile de acel sezon. „Locomotiva“ a fost a patra, a pierdut bronzul la Moscova „Dinamo“, nu a avut doar un singur punct. Dar el a câștigat un bilet în cupele europene.

Debut în Europa

În 1993 Oleg Pashinin a debutat cu „locomotiva“ în Cupa Europeană. Primul turneu internațional major a devenit Cupa UEFA.

„Cale ferata“, a început încă din primele runde, cu prima etapă. Având în vedere că raportul dintre echipa a fost foarte scăzut în concurenți a primit imediat un club puternic, giganții reale ale fotbalului european - Torino „Juventus“.

În primul meci din Italia, echipa Yuriya Semina nu a putut face nimic pentru a opri campion multiplu al Apeninilor, pierde 0: 3. Meciul retur din „Cherkizovo“ a evoluat un scenariu diferit, „Lokomotiv“ a permis mai putine greseli contraatacat puternic, dar rezultatul a cedat din nou - 0: 1.

De atunci, „calea ferată“ au devenit obișnuiții la Cupa Europei, vorbind la turneele internaționale cu succes mixt.

Primul rus medalie Campionatul Oleg Pashinin a câștigat în 1994, devenind medalia de bronz. În general, cu toate acestea - aceasta este fotbalul fidelitate fără precedent. Ca parte a „cale ferată“, a petrecut 15 ani - din 1992 până în 2007. În acest timp, a jucat 205 de jocuri, a marcat 2 goluri. A castigat mai multe titluri - a câștigat de două ori campionatul rus, Cupa de trei ori. Au devenit de 4 ori și de 3 ori de bronz de argint. De două ori a câștigat Supercupa din Rusia, a ajuns de două ori cu clubul în semifinale de Cupa Cupelor.

Cariere în Asia

Oleg Pashinin - biografia de fotbal, care, în plus față de „Locomotiva“ este asociat doar cu un club. În anul 2001, cu titlu de împrumut, el a jucat pentru echipa de japonezi „Sanfrecce Hiroshima“. La acea vreme, ea a antrenat cunoscut specialist sovietic - Valeriy Nepomnyaschy. Pashinin a avut loc 12 meciuri, marcând 2 goluri.

În același an, având speranța a pierdut pentru un apel la echipa națională a Rusiei, am decis să joace pentru echipa Uzbekistan. Împreună cu echipa națională a participat la rundele de calificare pentru Cupa Mondială 2002, care a avut loc în Japonia și Coreea de Sud. În ciclul în Asia a fost de numai 2 bilet direct la campionatul mondial.

Echipa națională Uzbekistan, în primul meci de faza de grup a câștigat 4 din 6, reducerea remiză rămase 2 și a câștigat primul loc, cu o diferență de 20: 5. Cu toate acestea, în etapa finală a unei înfrângere dezamăgitoare împotriva underdog Oman în penultima rundă a echipei lăsat în urmă chiar și jocuri de cap la cap. Totalul din Uzbekistan Pashinin a petrecut 11 partide.

cariera de coaching

În 2007, el a anuntat retragerea. Doi ani mai târziu, după ce a primit primul loc de muncă ca un antrenor, el a condus un dublu Pashinin Moscova „Locomotiva“, vorbind în zona „Vest“ a doua divizii. Apoi sa mutat la poziția de asistent Yuri Semin în echipa principală.

Pentru cariera de coaching, de asemenea, a lucrat cu Groznâi „Terek“, Moscova „Khimki“, echipa de tineret a Moscovei „Locomotiva“. Dar peste tot el a servit ca un antrenor asistent.

Numai în luna august 2016, după demisia lui Igor Cherevchenko de antrenor poștal, „cale ferată“, pentru scurt timp a servit ca antrenor principal. In timp ce echipa nu a revenit Yuri Semin.