Biathlete Yevgeny Ustyugov: biografie și realizări

Evgeny Ustyugov este de departe unul dintre sportivii tineri cele mai promițătoare. El niciodată nu pentru un moment nu se oprește și continuă să atingă noi culmi în cariera ei. El este cunoscut si iubit de milioane de oameni din întreaga planetă. El - biathletes idol novice!

Evgeny Ustyugov: biografie, copilărie

biathlete Viitorul a intrat în această lume în 1985, 4 iunie, în minunatul oraș Krasnoyarsk. Este sigur să spun că abilitățile lor în sport Eugene a primit chiar înainte de nașterea sa. După ce părinții lui au fost destul de celebru sportivi la momentul respectiv. Și astfel, atunci când Ustyugov familia a avut doi băieți, părinții au început imediat să se ocupe de dezvoltarea lor fizică. Pornind de la vârsta de trei ani, Ustyugov și fratele său practicat în fiecare zi cu ei. Pe masura ce imbatraniti, băiatul a început să se implice activ în alpinism.

ani de școală au fost destul de distractiv Eugene și diversã. A fost un copil foarte activ. Nu eveniment sportiv Niciunul fără participarea sa. Acesta a fost la una din competiții în 1997 l-au văzut antrenor în biatlon, soția lui Viktora Ermakova. Luați în considerare abilitățile băiat bun, ea la invitat să încerce mâna la acest tip de sporturi de iarnă.

mod suplimentar

Ce face Evgeny Ustyugov după absolvire? Se pare deja clar că va veni la un departament de sport. Dar tânăr predestinat nu se poate face acest lucru. Și el devine un student al școlii de Olimpice de rezervă Divnogorsk. După ce a studiat timp de mai mulți ani, Jack decide să-și continue studiile la Facultatea de Silvicultură, pe care a absolvit cu onoruri în 2010.

Începe activități sportive

Atunci când în viața sportivului viitorului intrat în biatlon? Ustyugov Evgeny în timpul studiilor sale a fost un participant la concurs, care a avut loc în 2005, în Finlanda. Prin participarea la curse individuale, tânărul a reușit să ia 12 într-o cursă - 36, iar în timpul sprint - 42 loc. Un an mai târziu, pentru a îmbunătăți abilitățile lor atletice, Jack merge la Cupa Mondială, care de data aceasta a avut loc la New York. Spre surprinderea tuturor, el a reușit să ia premiul de podium în cursa de urmărire. Releul Eugene a fost al doilea, iar un sfert rezultat a arătat sprint. Este cu campionul viitor cariera din acest an începe să se impuls și să crească rapid.

sport stele etapele carierei

Evgeny Ustyugov - biathlete care a ajuns la rezultate mari. Următoarea competiție majoră pentru sportivul devine Cupa Europei 2006-2007. In timpul sprint Ustyugov este clasat pe locul 12, în timp ce el a fost în spatele câștigătorului de numai 3 minute. În căutarea Eugene a fost deja al doilea. Aici el nu avea 25 de secunde pentru a merge, în ciuda faptului că, prin victoria sa este nevoie doar de o singură greșeală la țintă.

Atunci când a început efectuarea a doua etapă a Cupei, tânărul a trebuit să funcționeze bine. Eforturile sale au fost încununate de 25 de locuri în cursa de sprint. Câștigătorul, el a fost lăsat minute și jumătate și a făcut doar 3 rateaza. În următorul sprint Ustyugov ia locul 50, în timp ce în spatele principalul rival de aproape 3 minute. Aceste eșecuri nu au rupt tânărul biathlete. Este dimpotrivă, a fost un impuls pentru o lucrare mai productivă.

Călătorie în jurul lumii

Participarea la mai multe turnee și campionate, Eugene a avut destul de mult timp departe de casă. Cu toate acestea, cu relația strânsă a avut nici un răsfățat. Ustyugov simțit întotdeauna sprijinul părinților și prietenilor. Dupa ce a stat în multe colțuri ale Pământului, Jack a învățat o mulțime, care l-au făcut și mai mult puterea de a lupta.

Campionatul Mondial, care a avut loc în 2007 în Bulgaria, mulțumit plăcut toți fanii lui Eugene. Apoi a avut loc 20, iar el a avut doar o singură greșeală, iar distanța față de adversarul său a ajuns la o distanță de 2 minute 40 secunde. Atunci când există o cursă releu, cu biathletes echipa a reușit să ia locul 5, care a crescut foarte mult entuziasmul de atlet novice.

Iarna 2007 Ustyugov sosește acasă pentru a lua parte la concursuri, care au fost numite „pușcă Izhevsk“. De data aceasta el a reușit să ia a doua victorie loc. Decalajul cu concurentul principal a fost de 39 de secunde.

După aceea, Jack merge la Cupa Mondială din Norvegia. Câștigarea titluri atlet nu poate câștiga, dar, cu toate acestea, se prezintă ca un oponent destul de puternic, care nu ar trebui să fie subestimată.

Deja în 2008 Ustyugov reabilitată și campionatul Rusiei, a câștigat pe merit medalia de argint. După aceea, el a reușit să ia primul loc în Cupa Europeană. Apoi, el a câștigat evenimentul, fără a face un singur dor. Câștigarea de data aceasta a fost un genial!

Un an mai târziu, sportivul merge la Cupa Mondială din Oberhof. În urmărirea a reușit să devină a șaptea și sprint - să aibă locul 8.

Evgeny Ustyugov - o dragă națională!

Jocurile Olimpice XXI a început pentru debut Eugene. Dar acolo a fost capabil să se afirme ca un partid puternic. Deși el sa opus unor dușmani foarte grave în timpul sprint, el clasat pe locul 15 în urmărirea Eugene a terminat a cincisprezecea în listă.

Olimpic medalie de aur impodobita atlet piept 21 februarie în start în masă. Datorită eforturilor lor și de a lucra de by-pass biathlete toate rivalii săi, și într-o perioadă scurtă de timp, până la un finisaj victorios. La sfârșitul jocurilor Eugenia decorat cu Ordinul Prieteniei.

În primăvara lui 2011 Ustyugov cu S. Sleptsova a câștigat primul loc în cursa World Team Challenge.

Eugene în ziua de azi continuă să se antreneze și să participe la mai multe concursuri. Cel mai recent, el a fost distins cu titlul de Maestru Emerit al Sportului.

Viața personală Ustyugova

În ciuda programului de ocupat, Eugene a fost capabil de a crea o familie puternica. viitoarea lui soție a întâlnit în competiții regulate. Ales Ustyugova devine atlet Aleksandra Bondareva. Câțiva ani mai târziu, după ce s-au întâlnit tineri juca o nunta. Și deja în 2010, în Eugene născut fiica Veronica. soțul Biathlete decide să completeze o carieră și o familie să se predea probleme. În cazul în care copilul a fost de 3 ani, tatăl meu a pus-o pe schiuri. În iarna anului 2014, sa născut a doua fiica, Eugenia. Cu familia sa, el încearcă să-și petreacă o mulțime de timp, și el face mare!

Copyright © 2018 ro.delachieve.com. Theme powered by WordPress.