Noutăți și SocietateCelebritati

Eddi Irvayn: Carieră și fotografii

Edmund Irvine - acesta este irlandezul, care este cunoscut în întreaga lume ca un cal de curse excelent „Formula 1“.

biografie

Born Edmund Irvine, cunoscut în întreaga lume ca Eddi Irvayn, al zecelea în noiembrie 1965. Locul de naștere este Irlanda, mai precis, partea sa de nord, în cazul în care orașul KONLIGA. În prezent, pilot de curse britanic trăiește în orașul irlandez Dublin.

Chiar și în copilărie Eddi Irvayn a început să se implice în curse cu motor, și a fost întotdeauna idolul său Dzheyms Hanta, cu care se va întâlni mai târziu în persoană.

cariera de curse

Cariera sa in cursele auto Eddi Irvayn a început mai devreme. Deci, la vârsta de optsprezece ani, el a început să participe la curse auto, care a avut loc în orașul său.

Și abia apoi, începând din 1988, el devine un participant la curse, „Formula 3“, și numai apoi, în 1989, Eddi Irvayn și acceptă o invitație devine parte la comanda „Jordan“. Acest lucru îi permite să participe la „Formula 3000“. Împreună cu echipa el are în acest turneu a fost în măsură să ia locul al treilea.

Membru de comandă „Iordania“

In 1993, Eddi Irvayn era deja în "Formula 1". Acest Cupa Mondială a avut loc în Japonia, și el a fost primul pentru tineri cal de curse. Apoi, debutul său în comanda „Jordan“. Dar a existat un scandal, care a intrat chiar și în luptă. Acest lucru sa întâmplat datorită faptului că, în cursul cursei au existat unele neînțelegeri. Cu toate acestea, tânărul a fost în măsură să ia locul șase în prima cursă pentru el.

Până în 1996, Eddie a continuat să joace pentru echipa, „Iordania“. Și cu fiecare cursă de îndată ce rezultatele au fost îmbunătățite. Treptat schimbat și stilul de conducere, care este inițial doar doar l-au împiedicat în mod constant ceea ce duce la scandaluri. cursă Stilul său de conducere masina a devenit un maestru, un încrezător stabil, profesionist,.

Timp de șase ani, 1993-1999, a participat la toate campionatele, pentru a îmbunătăți întotdeauna scorul. Și punctul cel mai de succes în cariera sa cu echipa, „Jordan“ a fost rezultatul la Grand Prix-ul, care a avut loc în Canada în 1995.

reputație scandaloasă

Primul scandal a avut loc publice, cu Eddie la începutul carierei sale, când a devenit un participant la „Iordania“ cursă echipa „Formula 1“. Eddi Irvayn, din care o fotografie este prezentat in articol, a fost lupta pentru primul premiu cu celebrul pilot Damon Hill. El a mers încet, iar Eddie l-ar putea ajunge cu ușurință. Dar apoi întregul cerc a reușit să depășească Ayrton Senna, care la acel moment a fost în plumb. Dar această manevră a lipsit său cal de curse tânăr și lipsit de experiență încă o oportunitate de a îmbunătăți poziția.

Irvayn Eddi a decis să organizeze un contra-atac și a depășit cu succes adversarul de conducere. A continuat din nou după lupta împotriva inamicului, care a fost lent, fără a crește viteza. Senna dar pentru un motiv oarecare a decis ca tanarul pilot de curse el în mod deliberat intervenit, iar după cursa a decis să se ocupe de ea. Astfel, a început marele scandal, care sa transformat treptat într-o luptă. Cu toate acestea, în această cursă sa de debut „Formula 1“ Eddy a marcat o mulțime de puncte, ceea ce ia permis să aibă loc al șaselea.

Al doilea scandal a avut loc cu Eddi Irvaynom, a cărui carieră a dezvoltat cu succes la Grand Prix, care a avut loc în Brazilia. În 1994, el a devenit nu numai un participant, ci, de asemenea, autorii acelui accident, care a avut loc la doar trei mașini de curse. Pentru o astfel de încălcare nu i sa permis să participe într-o singură cursă.

echipa Jordan, la care el a fost, a încercat să depună un protest. Dar, pentru faptul că au decis să conteste decizia târgului, tânărul călăreț a crescut pedeapsa, și este deja descalificat pentru a participa la trei curse.

Un nou scandal a avut loc în 1996, când în timpul atribuirii Irvine, care a fost pe locul al treilea în Grand Prix, a avut loc în Australia, a fost publicat de pavilion al Irlandei, iar în creditele pentru programul de televiziune a fost difuzat în pavilion Marea Britanie.

Membru al echipei „Ferrari“

În 1996, echipa „Ferrari“ este structura complet reînnoită, și Irvine norocos: el se găsește într-o nouă parte a acestei echipe de curse legendare. Partenerul său a devenit celebru cal de curse Michael Schumacher. Dar contractul a fost de acord că beneficiile ponosită Schumacher și Irvine a fost doar al doilea pilot. Conform contractului, tânărul călăreț a trebuit să respecte toate condițiile pentru victoria in careu: descuraja rivalii și sari peste ea, dacă este necesar.

Vârful carierei lor de curse în echipa „Ferrari“ up Eddi Irvayn în 1999 în Canada, unde a fost la început bate doar de pe pista. Dar șoferul tânăr și motivat nu a revenit doar la pista, dar, de asemenea, restaurat în poziția în care era înainte. Și câștigă.

După acest succes uimitor a avut două curse în care Eddie este, de asemenea, sa remarcat și a câștigat în mod clar. După aceea Eddi Irvayn a fost în măsură să preia conducerea campionatului mondial. Dar victoria a fost marcată de faptul că s-au deteriorat relațiile cu liderii echipei, la care a participat. Toate acestea au condus la faptul că a pierdut în puncte și a pierdut adversarul. Dar el a fost declarat vice-campion și a doua poziție pe podium de onoare.

Membru al echipei „Jaguar“

În timp ce încă în echipa „Ferrari“, luând parte la Grand Prix-ul din Canada, un cal de curse tânăr și de succes a semnat un contract cu comanda „Jaguar“. Dar, după primele curse Eddie dezamăgit că a încheiat contractul de trei ani. Singura tehnica pe care a fost dat pentru el, era greu de potrivit pentru curse, astfel încât să câștige ei nu au nici cea mai mică șansă.

În ciuda mediului de lucru, Irvine a fost capabil să vină la al treilea, și a fost de mai multe ori. Și că a fost cel mai bun rezultat pentru echipa de mai mulți ani de existență, deoarece restul calaretilor, care a semnat un contract cu echipa, nu a putut obține chiar și în primele șase.

În 2001, cursa Grand Prix, care a avut loc în Belgia, Eddie brusc confruntat cu Luciano Burti, care fusese cândva partenerul său. Adversarul a fost rănit grav și a pierdut imediat cunoștința. Eddie însuși îndreptat mântuirea lui, și chiar asortat moloz. Acest lucru a ajutat la salvarea de vieți Burti.

În 2002, un contract cu echipa a fost de peste, iar Eddie a decis să se întoarcă în „jorden“, dar ei au ales să-pilot, care ar putea plăti, de asemenea, pentru participarea lor. Și Irvine a fost gata să participe la această echipă gratuit.

Eddi Irvayn: viața personală și biografie

Eddie și soția sa întâlnit în 1988, când era încă în „Formula 3“. Numele lui ales este Maria Drummond. Împreună cu soția sa, în ciuda iubirii puternice și respect, Eddie trăiește separat. El crede că atât timp cât acestea pot păstra interesul reciproc și o relație bună.

Întotdeauna interesant pentru fanii din viața personală pilot de curse, cum ar fi Eddi Irvayna. Copiii de la un pilot de curse acolo. Fiica Zoe este pentru el cea mai mare bogăție în viață, chiar dacă știm că nu are nevoie de bani celebru pilot de curse.

Copyright © 2018 ro.delachieve.com. Theme powered by WordPress.