Sport și FitnessSporturi în aer liber

Biathlete rusă Olga Viluhina: biografie, realizări, fotografii

Acest atlet încă foarte tânăr, dar deja un eminent prima sa victorie semnificativă în competiția internațională a câștigat în 2006 la Campionatele Mondiale. Ea a luat parte la concursuri de juniori, când avea doar 14 ani. Olga Viluhina a câștigat atunci nu numai sprint, dar a câștigat încă două medalii: în releu - argint în urmărirea - un bronz.

curriculum vitae

Olga sa născut în 1988 în Bashkortostan (Mezhyhirya), la 22 martie. Părinții ei: tatăl - GV Viluhina, la un moment dat a lucrat ca inginer civil, mama - OV Viluhina, operatorul casei locale de cazan.

Inițial, Olga Viluhina a lucrat în schi școală de sport. Părinții ei au adus acolo. Cu toate acestea, în acest tip de fata nu este totul a mers, și ea a fost rugat să biatlon. Acesta a fost un eveniment de referinta la început cariera Oli.

În liceu, ea a fost un student bun, citit foarte mult inca din copilarie. Ea are un autor favorit Paolo Koelo roman „Unsprezece minute“.

Olga Viluhina: fotografie, prima victorie

Olga antrenor permanent - Valery Ivanov, acum - soțul de drept comun.

După cum sa menționat mai sus, prima victorie semnificativă pentru sportivii a fost la Campionatele Mondiale de Biatlon Junior în 2006, a avut loc în Statele Unite ale Americii (din Presque Isle). Acolo ea nu numai cursa individuală a fost în cazul în care a avut loc 26. In aceste competitii, ea a luptat cu înaltele pentru sportivii de nivel internațional. Trebuie remarcat faptul că, la momentul Viluhina biatlon numai 2 ani.

Următoarea competiție serioasă pentru ea au fost în Martello, unde a fost, de asemenea, la Campionatele Mondiale de Biatlon. Dar aici , ea nu a putut să repete rezultatul său anterior și a câștigat medalia de argint (locul al doilea) în cursa releu.

Cel mai mare succes în cariera sportivă de sportivi talentați a fost Campionatul European, a avut loc în orașul Ufa (2009). Apoi, Olga Viluhina a devenit de patru ori campion european în rândul tinerilor sportivi. Aceste concursuri de juniori a fost capabil să urce pe podium în toate cele 4 etape ale competiției, terminând pe locul 1.

Splendid succese nu au trecut neobservate de către reprezentanții echipei naționale a țării. Ea a fost invitat să participe la concursuri în Khanty-Mansiysk (etapa Cupa). Astfel, a fost în lista celor mai bune șase sportivi și a mers la echipa echipei ruse.

progrese suplimentare

În echipa rusă pentru prima dată, ea a mers la Oberhov privind taxele de formare, în cazul în care el în mod neașteptat sa îmbolnăvit. În acest sens, nu a participat la nici o cursă Cupa, și chiar sari peste unele etape ale Cupei IBU. În sezonul 2010/2011 Olga a luat din nou parte la prima etapă a Cupei Mondiale, și apoi sănătatea ei a eșuat din nou.

După o boală Viluhina a câștigat de două ori locul de frunte în sprint, a avut loc în Italia și Suedia. Dar, pe de IBU Cupa Olga Viluhina a lăsat fără un loc premiu din cauza unei supravegheri ridicol, nepăsare. Ea a uitat să poarte numărul lui, și în timp ce aleargă după el, sportivul a început cu un cârlig și a fost amânată timp de 40 de secunde. Exact acest timp, și separarea de câștigătorul concursului.

Sezon în 2011-2012. El a adus succes atlet. În Hochfilzen, ea a câștigat cu echipa în releu mixt și a luat medalia de bronz în cursa de la Ruhpolding.

În 2013, la biatlon Cupa Mondială Olga Viluhina a urcat pe locul 2.

Olimpiada „Soci-2014“

Jocurile Olimpice de la Soci - primele Jocuri Olimpice pentru atlet în vârstă de 25 de ani. În acest sens, nimeni nu într-adevăr nu până la nivelul așteptărilor. Cu toate acestea, ia surprins pe mulți, atunci când o cursă de 7,5 km a fost câștigat de argint olimpic.

Ea a simțit destul de încrezător și am încercat-o cel mai bine să nu cedeze denumirea campion olimpic slovac Anastasia Kuzmina. Viluhina, trage bine, doar de a pierde viteza Kuzmina.

Capabile Olga Viluhina în cele din urmă a ridicat în mod repetat la podium, după o echipa de releu câștigă cursa (de sex feminin și mixt). Prin dreapta este un obișnuit de top 10 cele mai bune sportivi din Rusia. Cu toate acestea, înainte de premii individuale cel mai înalt standard acesta nu a fost încă atins. Este încă să vină.

Copyright © 2018 ro.delachieve.com. Theme powered by WordPress.