Sport și FitnessArte martiale

Nikita Ivanov - boxer rus, campion european în 2013, în categoria de până la 81 kg

Nikita Ivanov - un boxer profesionist din Rusia, care acționează în categoria grea lumină. Membru al echipei de box rus, aur și medalia de argint la Campionatul European (2011, Ankara, greutate -. 81 kg (argint) Minsk, în 2013, până la 81 de kilograme - aur). În 2011, după un discurs la Campionatele Europene de la Ankara, el a primit titlul de maestru al sportului din Rusia a clasei internaționale. Membru de asociații sportive și sportive „Dinamo“.

Ivanov Nikita Yurevich: biografia de boxer

Născut 18 aprilie 1986 în orașul Michurinsk (regiunea Tambov, Rusia). Am crescut într-o familie obișnuită - tatăl său a lucrat toată viața ca șofer de taxi, iar mama ei a fost un medic veterinar. De la o vârstă fragedă, Nikita iubit box vizionarea la televizor și visa să devină un boxer profesionist. idolii lui erau Mayk Tayson, Lennox Lewis si Roy Dzhons Jnr. La vârsta de 10 de ani Nikita, părinții lui l-au luat pe cutie, astfel că băiatul a fost foarte fericit. Primul antrenor a fost Edward Ivanko (în trecut de trei ori câștigător al campionatului regiunii Tambov în box). Potrivit băiatului a fost imediat clar că el va realiza mult succes în sport în viitor. Nikita a avut unele fler de box - nu știe orice tehnică sau un raft, încă cutie bine și păstrate de respirație. Toate atuurile pentru clasele de box, lăsat să se înțeleagă în mod clar că necesitatea de a începe de formare în serios.

timp de box profesionist și antrenamente grele

Omul vechi de 12 ani sa mutat la Odintsovo, în scopul de a continua să se antreneze, dar cu mai mulți artiști stabiliți. Aici el vine în sportive comunității „Dinamo“ și formarea unor astfel de profesioniști ca Ashot Ivanovich Garakyan (Emerit Antrenorul din Rusia), Zufer Mustafovich Husyaynov (autor al cărții „knock-out lovitură Tehnologie“) și Sergey Yurevich Smirnov (boxer profesionist).

intensitatea antrenamentului schimbat imediat. Acum, Nikita a trăit în conformitate cu un regim strict - obține până la șase dimineața, a fugit 10 kilommetrovy transversală, apoi a procedat la antrenament principal. După ce a primit o dietă echilibrată și de odihnă, Nikita sa dus la formarea de seară, dedicat exclusiv artei de luptă.

Nikita Ivanov, box, statistici și realizări

Primul mare succes a fost stabilit în 2006, când Nikita a câștigat Campionatul de Tineret din Districtul Federal Central al Rusiei. Exact un an mai târziu a reușit să câștige campionatul din Districtul Federal Central, și apoi imediat a început să se pregătească pentru debutul lor intra în campionatul național pentru adulți. Nikita Ivanov a terminat nouă, a pierdut Egor Mehontsevu, dar chiar și acest rezultat a fost pozitiv pentru un debutant.

În 2008, el a plecat din nou la Campionatul Districtul Federal Central (campionatul din Districtul Federal Central în box), în categoria semigrea și a câștigat o medalie de aur. În același an a devenit campion al All-rus de concurență „Speranțe Olimpice“ și ar putea ajunge la doar un meci din sferturile de finală la campionatul Rusiei, care a fost un fiasco. În 2009, Nikita Ivanov a fost câștigătorul campionatului Rusiei la box, la categoria semigrea. În acest sens, avem în vedere candidatura pentru Campionatul Mondial, a avut loc la Milano. Dar pentru un mare regret Ivanov nu a reușit să treacă runda preliminară, a fost învins de compatriotul său Arthur Beterbiyev.

Boxer spectacole pe scena internațională și aur mult așteptată

Următorii doi ani Nikita Ivanov a ajuns în finala campionatului rus în campion de box la categoria grea lumina, dar a pierdut Igor Mehontsevu. În ciuda acestui fapt bine Ivanov se manifestă în diferite turnee de importanță internațională. În 2011, boxerul rus Nikita Ivanov și-a reprezentat țara sa la Campionatele Europene de la Ankara (Turcia). Aici a reușit să ajungă la bătălia finală, unde a așteptat Irlandezul Dzho Uord. Lupta sa dovedit a fi foarte dificil pentru ambele sportivi, cu toate acestea, boxerul rus a pierdut cu scorul de 12-20. A câștigat o medalie de argint la Campionatele Europene, Nikita Ivanov a acordat titlul de Maestru Internațional al Sportului din Rusia.

În 2012, Ivanov a luat parte încă o dată în campionatul Rusiei la box și a avut loc în al doilea rând, a pierdut în finala de tânăr și promițător luptător Dmitry Bivol. Apoi, el a început să se pregătească pentru selecție pentru Campionatul European, care a avut loc la Minsk în 2013. Odată ce turneul a ajuns la Nikita cu încredere și rapid etapa finală, în cazul în care proletarii rivalului său și a câștigat medalia de aur. Această realizare a fost cel mai important din cariera sa.

Copyright © 2018 ro.delachieve.com. Theme powered by WordPress.