Sport și FitnessAtletism

Voronov Sergey - o nouă generație de skater

Sergei Voronov - skater care servește patinaj. Este campion al Rusiei (de 2 ori), vice campion European și câștigător multiplu de turnee majore.

copilărie

Viitorul patinator sa născut la Moscova. Datorită părinților a început patinaj cât mai devreme de patru ani. Ei au încredințat copilul lor pentru Rafael Arutyunyan - antrenor cu ani de experiență. Voronov Sergey - skater, care a muncit din greu din copilărie timpurie, încercând să aducă executarea tuturor elementelor la perfecțiune. În 2002, Harutyunyan a plecat pentru SUA. Tânărul nu a putut să-l urmeze, pentru că era minor. Sergey a decis să se mute la Sankt Petersburg. Noul antrenor al viitorului a devenit un campion Galina Kashin.

cariera timpurie

După formare cu Kashina a apărut nemulțumiri care a arătat în mod regulat Voronov Serghei. Skater a fost colaborarea cu Galina supărat, deoarece nu a adus succes. Noul mentor băiatul a fost Alexei Urmanov, care a ajutat pe tânărul atlet să înceapă cu succes pe gheață. În 2005, Serghei a câștigat argintul în campionatul de juniori. Acest premiu ia permis să participe la Cupa Mondială din 2006. Dar Ravens a fost accidentat si nu a putut merge acolo. Sezonul următor, Serghei a început cu locul 2 in campionatul Rusiei. Grand Prix-ul a fost de așteptare pentru el în perioada 2006-2007. De data aceasta el a concurat cu adulții și a luat doar poziția a șasea, fără a avea dreptul de a participa la Campionatul European. Dar, la Cupa Mondială, el a vorbit foarte bine, devenind XIX.

sezon slab

2007-2008 ani nu au fost foarte de succes din cauza problemelor de sănătate cu care se confruntă Voronov Serghei. Skater nu a putut efectua la putere maximă dinte-jumping, cu toate acestea, el a câștigat un număr de victorii importante: primul loc în campionatul Rusiei, al patrulea la Campionatele Europene și a șaptea la Cupa Mondială.

performanța patinator în Grand Prix-ul a mers cu diferite grade de succes. Acesta din urmă sa dovedit a fi fără succes, în timp ce Cupa Mondială a fost doar o lună. Împreună cu antrenorul Ravens a decis să schimbe programul scurt, iau muzica noua. Ca urmare, acesta a confirmat statutul propriei sale, devenind campion.

Participarea la Campionatul European din 2009 a adus nu același loc ca de așteptat patinatoarea Sergei Voronov. Biografie de atlet perioada respectivă include date cu privire la poziția sa nouă. Acest rezultat a provocat un val de critici severe din partea antrenorilor Federației și Sergey. Ultimul gând că el este leneș și nu dă el însuși de formare la 100%. rezultate scăzute Voronov la Cupa Mondială au confirmat doar cuvintele lor. Sportivul a câștigat locul al treisprezecelea.

Mutarea la Moscova

Sezonul 2009-2010 a avut loc pentru Serghei, cu diferite grade de succes. Grand Prix, a avut loc în China, a adus Serghei argint, și la Paris, el a devenit doar poziția a șasea. Dar o bună performanță în campionatul Rusiei a ajutat atlet pentru a obține un loc la Campionatul European.

Numai performanța nu a fost la fel de bun cum a fost planificat Voronov Serghei. Skater a rupt programul scurt și a fost pe locul paisprezecea. Acest eveniment a afectat includerea sa în echipa olimpică. În cazul unui loc mai mare Serghei ar putea merge ca un concurent important. Și așa a fost inclus în echipa ca un supleant.

La Cupa Mondială din Corbii Torino, de asemenea, planificat ca o rezervă. Dar retragerea din competiție Evgeni Plushenko asupra sănătății a permis Serghei intra în prima echipă. Skater a câștigat locul paisprezecea. După aceea, tânărul a decis să înceteze cooperarea cu Alekseem Urmanovym.

Căutare autocar

Dar noi trebuie să înțelegem că Sergei Voronov - skater care dă niciodată în sus. Tânărul sa întors la Moscova și a început căutarea unui nou antrenor. Ei au devenit Nikolai Morozov. Împreună au plecat în SUA și a început de formare. Sezonul următor a fost un punct de cotitură pentru Serghei, pentru că am aproape totul, de la înțelegerea sport și se termină o atitudine personală la locul de muncă. În plus, skater a luat câteva lecții de la coregrafi Broadway. Împreună cu Morozovym Serghei a pregătit un nou program arbitrar și scurt.

Cu toate acestea, sportivul retras în curând din acest ghid. De ceva timp, el nu a fost nici măcar în căutarea unui antrenor, dar apoi la sfatul lui Tatiana Tarasova a venit la Eteri Tutberidze. Aceeași Tarasova a ajutat Voronov cu programe și muzică. Noul antrenor Serghei a căzut pe placul lor. Sportivul consideră că Eteri Georgievne el poate crea o nouă imagine și pentru a ajunge la un nivel superior.