Sport și FitnessAtletism

Julia Guschina: realizări sportive și biografie

Guschina Julia - unul dintre cei mai buni sportivi din istoria Rusiei moderne. Este câștigătorul a numeroase premii, inclusiv guvernul.

Copilăria și adolescența

Viitorul campion sa născut martie 1983, în Novocerkassk. Fata ca un copil a vrut să fie un atlet, și, prin urmare, a făcut tot posibilul pentru a face visul să devină realitate. Pentru prima dată în secțiunea atletism Julia a primit încă un elev al școlii. În cazul în care majoritatea colegilor și contemporanii au fost comune distractiv antrenament, apoi a venit aici ca un loc de muncă și pune o sută la sută. Chiar și atunci, Julia știa Guschina - Atletism Acesta va fi o chestiune de viata ei. Antrenori a început să se observe că printre toți copiii se află o fată fragilă pic cu părul blond. Ei au început să-i dea un pic mai multă atenție, și, după cum sa dovedit, că a fost de ajuns.

Ca o fetiță, Julia începe să participe la diverse concursuri. Ea a câștigat aproape fiecare turneu și sa bucurat de o oarecare popularitate în cercurile înguste. Sportivul înțelege că o carieră de succes nu este suficient, și a continuat să lucreze chiar mai greu. Ca rezultat, angajament total va rezulta.

carieră pentru adulți

Julia Guschina în cele din urmă a dat seama că a devenit profesionist la vârsta de nouăsprezece. Atunci a fost prima dată invitat la echipa națională a Rusiei în atletism. Prima dată nu provoacă turnee serioase. atribuire semnificativă a reușit să câștige doar în 2004, în Cupa Europeană. Este demn de remarcat faptul că, în acest alergător turneu au participat până în 2008 și este adus în mod constant acasă medalii de aur.

În 2006 Guschina a câștigat Cupa Mondială, care a avut loc la Atena. În același timp, a făcut amprenta asupra Campionatele Mondiale de la Göteborg. Sportivul a câștigat aurul în cursa releu echipa si a fost al doilea în cursa pentru două sute de metri.

Anul 2008 a fost extrem de productiv pentru sportivii atletism. În primul rând, este demn de remarcat de aur și argint Jocurile Olimpice. Ceva timp mai târziu, ea a câștigat din nou medalia de aur la Campionatele Mondiale de interior. El a sintetizat Continental Cup de succes sezon în camera în care Julia a devenit din nou cel mai bun.

Anul viitor a fost mai puțin succes. Colectia de premii a fost în măsură să umple o medalie de argint a campionatului continental în cursa echipa. În 2010 și 2011, Julia a câștiga din nou de aur la același turneu.

În 2012, el a așteptat să devină primul atlet la Jocurile Olimpice, dar că, din păcate, nu a făcut. Julia Guschina a adus acasă argintul a câștigat în releu patru sute de metri.

Un an mai târziu, Cupa Mondială a avut loc în capitala rusă. Firește, sportivii locali au fost obligați să demonstreze tot ceea ce pot face. Runner a fost capabil de a obține o altă medalie de aur.

Pe țărăncuță de ani de zile de campionat este „Dinamo“ club sportiv.

viaţa personală

Din păcate, nu știm prea multe informații despre ceea ce este viața fără sportivi de sport. Știm doar că Julia Guschina șase ani în urmă sa căsătorit cu Ivan Buzolin, care este, de asemenea, implicat în atletism, și anume să fie difuzate. Tinerii nu sunt la fel de populare ca soția lui, și nu are o evidență a numărului de premii. Este cunoscut faptul că, în 2008, a trebuit să participe la Jocurile Olimpice, dar nu a fost permis pentru cursa este direct în China. Tinerii trăiesc o viață liniștită și pașnică de familie.

Rezultate și înregistrări

O mare parte a reușit să realizeze Julia Guschina. biografia ei poate fi considerată completă numai după ce va fi dat rezultate mai bune atlet în timpul unei cariere profesionale. Pentru început, este demn de remarcat rezultatele camerei:

• În rula pe șaizeci de metri rezultatul său a fost de 7.24 secunde.
  • La o distanță de două sute de metri - 22,82 secunde.
  • Trei sute de metri a depășit timp de 36.93 secunde.
  • Record personal în stare de funcționare pe patru metri este de 51.26 secunde.

Rezultatele unei zone deschise, după cum urmează:

• Două sute de metri în 22.53 secunde.
  • Sute de metri - 11,13 secunde.
  • Patru sute de metri - 49,29 secunde.

Ea va merge în jos în istoria atletismului rus ca fiind una dintre cele mai bune. În ciuda vârstei sale, Julia Guschina sigur că ea ar putea câștiga încă unele turnee mari. Ea este idolul multor sportivi tineri.

Copyright © 2018 ro.delachieve.com. Theme powered by WordPress.