Sport și FitnessAtletism

Maria Paseka: biografie gimnastica artistică

Maria Paseka - una dintre gimnaste rusești mai titrati. Este un campion mondial (2015) și de patru ori medaliat olimpic.

Începutul carierei sportive

Maria Paseka, biografie este prezentată în acest articol, sa născut în 1995 la Moscova. Ea are întotdeauna o personalitate puternică și determinare. În șase ani, fata și-a exprimat dorința de a se angaja în gimnastica artistică și-a început cariera cu SDUSHOR MGFSO „Dynamo“, sub îndrumarea antrenorilor distinse Galtsova N. și W. Silifanova. Mai târziu , au fost înlocuite J. Kamalov în SC „Olimpic“, iar în 2009 , gimnasta a căzut în mâinile unor antrenori celebri în sport - VN Ulyankina, M. G. Ulyankinoy și I. A. Savosin.

Prima competiție serioasă și un adevărat spirit de competiție Maria Paseka, fotografii pe care le puteți vedea în articol, cu experiență în 2008, când am ajuns la British Open, a avut loc Campionatele de gimnastică în Hampshire. A fost acolo că tânărul atlet a câștigat prima sa medalie de talie internațională - un bronz în seiful și aurul la echipă. Apoi, din motive familiale gimnastă a trebuit să părăsească acest sport, ca și atunci părea o viață întreagă.

Pentru a digresiune un pic, ea a fost implicat în acrobație, dar foarte realizat repede - nu este doar un sport, care poate fi glorificat Maria Paseka - gimnastică. După o pauză de două luni, ea decide să se întoarcă la formare. Ea a început să lucreze cu Olga Sikorro, dar apoi a venit foarte repede sub tutela Mariny Ulyankinoy. Antrenorul nu se teme de test, ci dimpotrivă, a văzut potențialul noii feței.

A început o serie de activități fizice și extinse de formare, ceea ce a dus în audiență a existat un nou Maria Paseka - o gimnastă de clasă mondială.

prima victorie

2009 Mariei a devenit foarte importantă și dificilă, pentru că este mulțumită de muncă activă și sportswoman de formare continuă în 2010, a câștigat o medalie de aur la Campionatul European de la concursul pe echipe și argint în seif. De asemenea, la acest an campionatul Rusiei Paseka a câștigat medalia de aur la toate în jurul valorii de bolta și baruri, arătând astfel că ne putem fixa speranțele noastre pe ea.

Închide Maria cred că cheia pentru realizările sale este persistentă și energic în natură - în cei 14 ani a început să conducă un scuter și se bucură de alungare-l pe străzi locale. Este dragostea de viteza ei ajută să nu cedeze în fața fluctuațiilor nervoase, și se adună în momentul cel mai important.

Probleme de sănătate

După un astfel de atlet care începe cu succes de așteptare pentru rândul său, de probleme grave de sănătate. La începutul anului 2011, ea a trecut printr-o operație complicată pe urmele sale, care a avut loc de MD Balberkin Aleksandr Viktorovich. De altfel, acesta este motivul pentru care Maria nu acționează pe barna. În acest tip de competiție tot accentul se pune pe marginile buștenilor - și această durere de nesuportat pentru deget de la picior accidentat.

În plus față de toate, participarea la Cupa Mondială de la Tokyo (2011) anulate din cauza unei leziuni la coapsa primit în timpul pregătirii pentru un concurs la baza de antrenament. Cel mai rău a fost că Maria Paseka sa arătat perfect în Cupa Rusiei în 2011 - a câștigat o medalie de bronz pentru bolta și a pretins pentru a intra în echipa națională pentru competiția din Japonia.

În acest an, gimnasta a finalizat participarea la concursuri în Belgia în Gent, arătând al cincilea rezultat în exercitarea podea și șaselea în boltă.

2012 început Apiary pentru a participa la Campionatul de la Moscova, unde a câștigat prima medalie de aur în acest an pentru bolta. Sportivul a luptat în trei categorii - baruri, exerciții sol și sărituri. Realizările lor, ea a comentat că doresc cât mai mult posibil pentru a da totul și emoțional ton pentru concursuri viitoare de nivel internațional.

În același an Maria Paseka a luat medalia de argint în competiția internațională în gimnastica Koshel Antonina. Când a fost întrebat despre rezultatul, a spus ea, că nu există nici un up-uri și ea încă mai are ceva să depună eforturi fără înfrângere.

glorie de încercare

Un pas important în cariera atletic Maria este Jocurile Olimpice de vară din 2012 de la Londra. Aici Paseka a câștigat argintul la spectacole de echipă și o medalie de bronz pentru bolta sa corporativă. Rudele si prietenii cu echipa chiar observa modul în care gimnastă puțin se uită în jos, la toate, și am simțit că toate forțele. Maria însăși recunoaște acest fapt și, datorită mamei sale, care la acea vreme a găsit cuvintele necesare și fiica au dus la sentimente.

2013 a fost marcat în cariera fetei pe care a ocupat locul al treilea la Campionatul European de la paralele. De asemenea, în același an, a avut loc Universiada din Kazan și există o colecție de victorii personale alăturat de bronz pentru sărituri și aur în concursul pe echipe.

planuri de toamna

Și din nou a venit cu baleiaj în gimnastă sport - ea a primit leziuni grave. În 2013, planul ei a fost de a participa la Cupa Mondială, dar din cauza unei competiții spate învinețită au avut loc fără Stupinele. Maria a spus că a fost o perioadă foarte dificilă în viața ei - reabilitarea lunga si tensiune nervoasa. Din cauza greutății suplimentare și de aptitudini fizice slăbit în fiecare sesiune de instruire a fost dat foarte dificilă, dar gimnasta nu a oprit și sa mutat mai departe. În continuare a fost un punct de reper pentru Cupa Mondială din 2014, dar sportivul luxat piciorul și nu a putut să lupte pentru o medalie.

Cu toate acestea, Maria Paseka are un caracter extrem de puternic și temperament încăpățânat. După colectarea tuturor voinței, acesta este instruit în mod constant și înființarea te pentru a câștiga. Nu a existat nici o discuție despre participarea pentru spectacol - ea știa că ea ar putea mai mult!

Victoria mult-așteptat

Datorită acestei atitudini și susținerea antrenori, Maria Paseka în 2015 la Campionatele Mondiale de la Glasgow, a câștigat medalia de aur pentru bolta. El își amintește acel moment fiecare fan al acestui sport. La urma urmei, diferența dintre primul și al doilea loc a fost minimă, dar judecătorii au dat victoria nu este atlet din China Hon Un Jong și Marie rossiyanke stupinei. Lacrimile curgeau din ochii Mariei în timpul premii, pentru că pentru ea a fost o zi mult așteptată. In toate interviurile a mulțumit călduros antrenorii lor pentru sprijinul lor și munca lor. Ea a reamintit, de asemenea, mama ei, tremurături, care, ca un copil se lupta cu reticența de fiica ei de a merge la formare și de a face. Numai pe atlet podium a realizat și acceptat cu recunoștință atitudinea strictă a mamei.

Următorul eveniment important în viața sportivă a acestei femei puternice a fost participarea la Jocurile Olimpice în 2016 la Rio de Janeiro. Pentru Maria a fost o luptă dificilă, în mare parte datorită faptului că totul este mult mai solicitantă pentru că au fost create și fixat speranță promițătoare. Este acest fapt mulți deranjate un atlet și nu a permis să vină. Dar ea a reușit să facă față stresului și a acționat în mod profesionist, câștigând două medalii de argint - în seiful și în concursul pe echipe.

Planuri pentru viitor

În ciuda tuturor regaliile unei tinere fete, ea a fost o persoană obișnuită care îi place să-și petreacă timpul confortabil acasă, îmbrățișând o pisica favorit Timothy distractiv sau de a lua o plimbare cu prietenii ei. În plus, Maria Paseka serios interesat de fotografie și îi place să conducă o mașină.

În viitor, sportivul intenționează să continue să participe la concursuri, și când mă simt că, chiar și de sănătate nu permite, vrea să facă formarea și educarea copiilor de noi campioni.

Copyright © 2018 ro.delachieve.com. Theme powered by WordPress.